esmaspäev, 8. märts 2010

hoopis uus

Täna alustan uuesti.. alustan hoopis uuema ja parema meeleoluga. Ilmselt tasus see masetsemine ära, kuna nüüd tundub kõik palju parem.. võib-olla, ilmselt, magasin oma paha tuju ära, noh, loodame.. eks ta tuleb jälle, kuid loodan, et mitte veel niipea..
Täna on olnud meeldivalt tore päev..igapäevaga on üha enam tunda, kuidas kevad aknapraost sisse pressib, kuidas päike ei taha enam pilve taga olla, ja oma väikseid kiiri vahepeal vilgatab, linnud tahavad meile hommikul laulda ja õhtul meid unne suigutada.. Üha enam on näha, et päev muudkui pikeneb, valgus-aeg tuleb ja ametlikult on sinna jäänud veel 12.päeva! On mida oodata. Hakkasin spordiinimeseks ja ei kahetse, aga mul on kõik kohad nii haiged, et ise ka ei usu, seega, jah, kuus kuud on oma töö teinud! Niisiis ongi tänane päev suht voodis möödunud.. Käisin korraks jooksmas, ja avastasin Kopli võlusid..leidsin ilusa koha! Jaa tegin täna süüa, ja mitte pelmeene! Ma olen ise ka enda üle uhke nüüd!
Peale selle helistas mulle täna üks tore tädi, kes ütles, et ilmselt võtavad mu terveks suveks oma käpa alla ! Vott see oli uudis, mida olin kaua oodanud ja sellele mõtlemine paratamatult toob naeru mu suule!

Kuulan One Republicu plaati ja naudin, kuna see on ikka kuradima hea!

Mitu "Head/Ilusat Naistepäeva " soovi said sina? Mitu lille? Minu nimekiri jääb igastahes maru lühikeseks !:D

Hea ja rõõmus ja positiivne Printsess.

still the same..

Kas sa tead, mis tunne see on kui mitte mingit tunnet ei ole ? Eii, see ei ole tühi tunne..ja ma tean täpselt mis tunne see on. Ma ei ole õnnelik, mul pole tuju naeratada, ma pole kurb, ma ei taha nutta.. Ma olen selle kõige vahepeal ja see ei ole normaalne, selline..tavaline tunne.. See on nagu selline tunne, et mu sees on auk, või svamm, mis kõik endasse imeb, kõike kannatab ja nüüd on see auk täis saanud, sellel on juba kuhi peal ja enam ei ole kuhugi midagi mahutada ja .. tunne ongi selline, et nüüd tuleks see kõik tühjaks teha, end tühjaks karjuda? Aga miks? Mida teha, kui mitte midagi teha ei oska? Ma tean, et mul ei ole tuju teha mitte midagi... Oma lage olen vaadanud täna palju palju.. ja ka sealt ei ole siiamaani ühtegi vastust leidnud. Lihtsalt on selline päev, ja eks ma pean selle lihtsalt alla neelama, oma auku mahutama ja lootma, et see tühjendab end ajapikku ise, kuna ma ei oska ja ei tea ju kuidas seda teha?
Ilmselt.. mul läks lause meelest ära, seega..

"Your lips are moving, but i don't know why?"

Ilusat naistepäeva, naised !:), Hommikul olen paremas tujus, ma luban endale seda.

Printsess.

laupäev, 6. märts 2010

kurbus

Millal me teame, et miski on tõeline? Millal me suudame eristada unistused reaalsusest? Millal me saame aru, et me oleme olemas, et me hingame, ja vastuseks ei sobi see, et, siis kui me näeme, kuidas rindkere üles-alla liigub. Kõige tõelisem pidi olema inimene, kes nutab.. kuna pisarad on tõelised, selles väljendub inimese emotsioon, tunne, mis teda on vallanud.. Kuid ka nutmist on võimalik ju teeselda? Aga siiski, ka sel juhul on pisarad ju tõelised!? ..
Täna nutsin.. vaatasin kõige südamlikumat ja hinge minevat sarja - "Sind otsides" ja nutsin.. Pärast seda ongi tuju olnud kurvameelne ja meelde tulevad kõik kurvad sündmused..

Kuu - imeline ilmutus, mis ka rasketel aegadel, kõige pimedamatel öödel, meenutab, et igas asjas on võimalik leida midagi ilusat. Kuu ei ole lihtsal kivikamakas, see on midagi palju rohkemat ja kindlasti on meil kõigil tema jaoks oma tähendus olemas..

Ma kirjutan ja ma ei tea mida ma kirjutan ja ilmselt ei saa isegi enam aru millest ja miks?
Seega..

Eilne pidu oli täiuslik, kuna see sisaldas kõike võimalikku-sööki, jooki, naeru, head seltskonda, tantsu, üksteise ära kaotamist ja nuttu ja taksosõitu koju, mis oli omamoodi lahe kogemus, loomulikult.

Mina ja minu toredad tüdrukud.

Ma tunnen igas oma silmapilgutuses, igas käe või väiksevarba liigutuses Setomaad, tegime Sandraga skypes 4-tunnise kõne Setomaast, enam ei tahaks selle kohta midagi kuulda!.

Lähen teen kohvi ja vaatan The Vampire Diaries edasi..

Printsess.

neljapäev, 4. märts 2010

kurb ja šokeeriv

1999.aastal saabus Eesti 41-aastane Soome "kirjanik." Ta tuli siia, et kirjutada raamatut pedofiiliast ja ta intervjueeris kohalikke Tartu poisse. Mees meelitas neid raha ja toiduga enda juurde ning poisid lasid end raha eest katsuda ning mõnel juhul astus soomlane nendega ka sugulisse vahekorda. Inimene, kes tuli pedofiiliast "kirjutama" osutus ise üheks rõvedaimaks pedofiiliks. Talle pakkusid huvi 10-15.aastased poisid....

Meil oli täna koolis avalik loeng teemal "Laste seksuaalne ekspluateerimine ja inimkaubitsemine turismis." Meie lektoriks oli rahvusvaheliselt tunnustatud inimõiguste kaitsja, isa Shay Cullen (ja mitte vampiiri Cullenite sugulane!) Kindlasti tuleks vaadata seda videot, see on küll pika sissejuhatusega,(3:47 umb. tuleb õige koht) kuid selles tuleb kogu meie loengu point välja, mul tuli isegi pisar silma, kui seda kõik koos oma loengus vaatasime.
S.Cullen rääkis sellest kõigest nii südamlikult ja oli näha, et ta on hingega asja kallal, ta teeb midagi, mida talle meeldib teha- ta aitab lapsi, kellel ei ole kedagi muud neid aitamas.
Ta on iirlane, kes reisis Filipiniididele , ja nähes mis seal toimub, ei saanud ta seda niisama jätta! Ta rääkis meile, et igas Filipiini hotellis tullakse turistidele ligi ja küsitakse, kas nad soovivad endale naist ööks osta? ja kui nad tahavad alaealist tuleb juurde maksta lisatasu!!
Austrias tegutses üks mees, kes oli Taimaalt sisse toonud tai tüdrukuid, alaealisi loomulikult, ja ta hoidis neid luku taga ning müüs neid kundedele. Tavaliselt oli tüdrukul päevas 10 KLIENTI! Täiesti kohutav! Õnneks üks klient taipas, et tegu pole tavaliste prostituutidega ja Tai tüdrukud saadeti koju tagasi..
S.Cullen rääkis, et tihtipeale on raske neid avastada, kuna need alaealised ei näe üldse nii noored välja ja on raske vahet teha elukutselistel prostituutidel ja inimkaubandusel.
Ps. Kõige noorem filipiinlane, kes oli inimkaubanduse ohvriks langenud, oli 9.aastane neiu .
Lisalugemist: preda.net ja preda.org

See kõik pani mõtlema, et isegi kui me ei puutu sellega iga päev kokku, võib-olla ei puutu terve elu jooksul ka sellise asjaga kokku, ei tähenda see seda, et inimkaubitsemine oleks kuhugi kadunud. Noori tüdrukuid (ja ka poisse) kasutatakse väga rõvedal ja alatul kombel ära! Üks mees, kes ahistas füüsiliselt oma kolme last, käis igal aastal Tai kuurtortlinnas sealseid noori neiusid ära kasutamas, see on haigus, millest ta enam lahti ei saanud, ta tahtis aga lisa ja lisa... Ja mõeldes, et sellised asjad toimuvad meie endi kodumaal, tunnen, et ei ole ohutu sünnitada lapsi sellisesse ühiskonda, kus on igasugused perverdid ja haiged inimesed. Kuidas teisiti kaitsta oma lapsi?

Tööohutuse loengus vaatasime Tšernoboli katastroofi videot. Ja see kõik kokku on loonud mu tänase meeleolu : kurb ja hämmelduses ja vihane.

Printsess.

kolmapäev, 3. märts 2010

03.03.

Käisime täna hotell Olümpias. tiptop. Kuulasime huvitavaid lugusid sellest, kuidas kõik meie kooli tudengid on nii edukaks saanud ja nii head praktikakohad leidnud ja alati rahule jäänud ja üleüldse ikka jah, edu algab EHTE-st. Ühesõnaga ei midagi uut, ainult minu tuju muutus halvemaks.. Endiselt olen praktikakohata, CV-sid olen niipalju saatnud, et inimesed peaksid mind juba tänaval pildi järgi ära tundma küll !:D Aga, ei, ma ei anna alla, kuna siis (nagu täna selgus) oleksin mina esimene, kes langeb koolist välja, kuna ei leidnud praktikakohta ja nii hale ma ju ometigi ei oleks. Täna saatsingi ära siis ee, mul järg juba ammu sassis, seega ütleme, et umbes 53-nda cv ära ! Äkki nad vähemalt vastavad "ei" ? lootus....kõik juba teavad.
Reedel..tuleb Mari "väike" pidu.. ja Laupäev või äärmisel juhul pühapäeval tuleb Alice in Wonderland.. midagi, mida olen kaua oodanud !
Hängisin täna ka populaarkultuurilises kohas-twitter, ja tunnistan, seal on lahe, meeldib :D

Tegelikult võiks üks ööpäev olla 53 tundi ja nädalas 12 päeva..huvitav, kas ma siis jõuaks oma asjadega valmis? või jääks mul ka siis väheseks? Praegune 24-tunnine päev on ilmselgelt liiga lühike aeg minu jaoks, kuna sellest 7 tundi tahaks veel magada ka! Aga homme võtan end käsile.

Ja nüüd kurjemas keeles ütleks, et ma ikka kohutavalt vihkan seda ilma, mis toimub nagu? Ma tahan kevade lõhna tunda! Ma tahan näha rohelust (või kasvõi enne seda olevat pruuni pori), ma tahan kuulda linde laulmas, näha vihmausse teepeal surnuna, ma tahan näha tigusid ja isegi ämblikke, lehemardikaid ja muid loomi. Ma tahan sinist taevast ja kollast säravat päikest, ma tahan et päev oleks kauem valge ja öö vähem pime. Ma ei taha ju üldse palju ja mitte midagi võimatut!

Kui midagi peaks veel ütlema, siis ütleks, et "The Hunger Games" - 2 on veel parem kui esimene.

Printsess.

teisipäev, 2. märts 2010

Jeejeee, korvpalli on väga väga lahe taasavastada ja Rakvere fännid on ülekõige ja üldse hea mäng oli, kuna meie võitsime 87:80. Ja kohustuslik on vaadata seda videot: http://www.youtube.com/watch?v=gqI4PuhKgJA . Paljud emotsioonid on mind enda haaremisse võtnud, palju on öelda aga vähe on aega.
Olen Tartu reisust üliväss, enam ei suuda ühtegi arukat sõna oma mõtetest välja kookida.. Head und ja homme olen tagasi, reipam ja asjalikum.

Printsess.

esmaspäev, 1. märts 2010

Post

Postitus Tartuuuust :)
Hea vaheldus igapäevasele Tallinnale. Pealegi oli niinii hea näha vanu klassikaaslasti- Arti, Andres, Liis, Liis, Maili, Mikk, Martin, Imbi ja Kaie. Aitäh kõigile meeldiva õhtu eest. Kuid siiski, bussisõit siia on väsitav ja üks faktor võib olla ka see, et Mariga öösel filme vaatame ja niisama tsätime, see kõik on põhjuseks, miks olen vässu, aga igastahes, ilusat und ja homseni.

Printsess.